V petek smo na festivalu Jezikajmo že 9. leto zapored dokazali, da Osnovna šola Bled premore fenomenalne učenke in učence, saj nam je z vašo pomočjo uspelo gostiti 180 nastopajočih s kar 14 slovenskih šol:

 • Škofja loka – Mesto,
 • Ekonomska Gimnazija in srednja šola Radovljica,
 • Osnovna šola Šturje Ajdovščina,
 • Osnovna šola Stražišče Kranj,
 • Osnovna šola Franceta Prešerna Kranj,
 • Osnovna šola Poldeta Stražišarja Jesenice,
 • Osnovna šole Kungota,
 • Osnovna šola Antona Tomaža Linharta Radovljica,
 • Osnovna šole Simona Gregorčiča Kobarid,
 • Osnovna šola Gorje,
 • Osnovna šola Odranci,
 • Osnovna šola Alojza Gradnika Dobrovo,
 • Osnovna šola Črna na Koroškem in
 • Osnovna šola Ob Dravinji Slovenske Konjice.

Ponovno smo dokazali, kaj pomenita strpnost in sprejemanje vseh ljudi, ne samo na papirju, ampak tudi v resničnem življenju. Namen festivala namreč nikakor ni v popolni in profesionalni izvedbi točk, ampak v tem, da si otroci upajo stopiti na oder in se izraziti na način, kot so ga zmožni.

Vsi udeleženci so bili navdušeni nad prijaznim sprejemom in jezikavo izkušnjo, ki smo jo soustvarili. Goste sta na vhodu gostoljubno sprejemala Tine Grilc in Nejc Strgar Avbelj. Ajša Stare in Živa Mulec Ferjan sta skrbeli za kulinarično doživetje. Festival so s pevsko-plesnim nastopom otvorile Malaika Banumiane Katrašnik, Tita Dasovič Ravnik in Mirada Martynovska.

Špela Horvat Požun in Iva Eržen sta prijetno povezovali prireditev. Tehniško dovršen potek festivala sta omogočila Gašper Ambrožič in Žiga Pristavec. Na odru sta za ozvočenje nastopajočih spretno omogočala Metod Piber in Jošt Ažman. V objektiv nas je lovil fotograf Patrik Oman.

Veseli naju, da vsakič znova ob takšnih projektih spoznava, česa vsega ste sposobni mladi. Potrditev nama daje tudi to, da so nama takoj po festivalu ob prihodu v šolo učenke iz osmega razreda navdušeno razlagale, kakšno idejo imajo za plesno točko na Jezikajmo 2025.

Zahvalili bi se tudi podjetju Sovita, d. o. o., za donacijo malice in Občini Bled, Zavodu za kulturo Bled ter vodstvu naše šole, da so nam omogočili nastop v Festivalni dvorani Bled.

mentorici Kristina Kodranov Maroševič in Sara Petrič