Festival za slovensko mrežo Unesco šol vsako leto organizira Osnovna šola prof. dr. Josipa Plemlja Bled pod vodstvom mentoric Kristine Kodranov Maroševič in Sare Petrič.

Festival Jezikajmo ─ Zbliževanje kultur poteka v mesecu aprilu. Ponosni smo, da se bo v letošnjem šolskem letu odvil že deveti festival v prijetnem ozračju Festivalne dvorane Bled.

Na dan prireditve nastopajo osnovne in srednje šole iz Slovenije. Za pravo gledališko ozračje je pomembno tudi veliko število gledalcev, zato si učenci naše šole prireditev ogledajo kot delni kulturni dan.

Na festivalu nastopajoči tenkočutno prepletajo glasbo, ples, literaturo in gledališče v različnih jezikih. Šole udeleženke pripravijo točke v tujem jeziku ali v slovenščini, ki prikazujejo kulturno raznolikost in drugačnost.

Učenci in mentorji sodelujočih si na ta dan lahko ogledajo naravno in kulturno dediščino Bleda.

Vabljeni na festival Jezikajmo 19. 4. 2023. Jezikajmo_vabilo_2024 (2)

Jezikajmo_prijavnica_2024

Utrinke festivala si lahko ogledate v oddaji Infodrom RTV Slovenija.

Predstavitveni film festivala Jezikajmo