Festival za slovensko mrežo Unesco šol vsako leto organizira Osnovna šola prof. dr. Josipa Plemlja Bled pod vodstvom mentoric Kristine Kodranov Maroševič in Sare Petrič.

Festival Jezikajmo ─ Zbliževanje kultur poteka v mesecu aprilu. Ponosni smo, da se bo v letošnjem letu odvil že šesti festival.

Na dan prireditve bodo nastopile osnovne in srednje šole iz Slovenije. Ker je za pravo gledališko ozračje potrebno tudi veliko število gledalcev, si bodo učenci od 6. do 9. razreda prireditev ogledali kot delni kulturni dan.

Na festivalu bodo nastopajoči tenkočutno prepletali glasbo, ples, literaturo in gledališče v različnih jezikih. Šole udeleženke bodo pripravile točke v tujem jeziku ali v slovenščini, ki bodo prikazovale  kulturno raznolikost in drugačnost.

Učenci in mentorji sodelujočih šol pa so si na ta dan lahko ogledali naravno in kulturno dediščino Bleda.

Jezikajmo vabilo 2022 (1)

Jezikajmo_prijava_2022

(Skupno 227 obiskov, današnjih obiskov 1)