logo-andersen

NOČ Z ANDERSENOM 2019 na Osnovni šoli prof. dr. Josipa Plemlja Bled

Letošnje Noči z Andersenom se je udeležilo 18 učenk in učencev iz 6. – 9. razreda.  Uvod v dogodek smo izvedli že teden dni prej, ko so nam učenke z OŠ Lipnica v naši šolski knjižnici predstavile japonsko papirnato gledališče KAMIŠIBAJ. Že prej smo se namreč odločili, da bo to tudi rdeča nit našega večera. Zbrali smo se ob 17. uri v šolski knjižnici, kjer smo se najprej pogovorili o Andersenovem življenju in delu, prebrali Kraljično na zrnu graha in se razdelili v skupine za nadaljnje delo. Učenci so v skupinah izdelali osnutke za svoje kamišibaje in prva ura našega druženja je še prehitro minila. Ob 18. uri smo se odpravili v šolsko avlo, kjer smo si ogledali mojstrsko predstavo učencev lutkovnega krožka OŠ Bled pod mentorstvom učiteljice Erži Žnidaršič. Po predstavi smo se vrnili v knjižnico in nadaljevali z ustvarjanjem. Učenci so z veliko motivacijo in izvirnimi idejami ustvarili res odlične kamišibaje. Nekateri so se odločili, da bodo obdržali izvirno zgodbo in jo predstavili s sodobnejšimi slikami, drugi so se odločili za moderno priredbo Kraljične na zrnu graha, nastal pa je celo Kraljevič na zrnu koruze. Seveda smo med resnim delom poskrbeli tudi za zabavo in dobro hrano. V gospodinjski učilnici smo čisto sami pekli pico in se potem posladkali še s piškotki. Večer smo ob 23. uri zaključili z nastopom – vsaka skupina je ostalim predstavila svoj kamišibaj in tako so učenci postali pravi kamišibajkarji.

Damjana Piber