Nova slika  

Predmetna tekmovanja

Tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje
Tekmovanje iz znanja matematike za Vegovo priznanje
Tekmovanje iz znanja fizike za Stefanovo priznanje

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja v znanju fizike za Stefanova priznanja, ki je potekalo 15. aprila 2021. Bronasto priznanje prejmejo:

  • David Maček in Matevž Pogačar iz 8. razreda ter
  • Andraž Kirar in Urša Poljanec iz 9. razreda.

Na državnem tekmovanju, ki je potekalo 8. maja 2021, sta srebrni priznanji prejela učenca Andraž Kirar in David Maček.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo!

Mentorica: Medina Radončić Alagić

Tekmovanje iz znanja astronomije za Dominkovo priznanje

Astronomija

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja v znanju astronomije za Dominkova priznanja, ki je potekalo 30. marca 2021. Bronasto priznanje iz astronomije prejmejo:

  • Martin Golub iz 8. razreda ter
  • Andraž Kirar in Urša Poljanec iz 9. razreda.

Vsem tekmovalcem čestitamo za dosežene rezultate!  

Mentorica: Medina Radončić Alagić

Tekmovanje iz znanja kemije za Preglovo priznanje
Tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo priznanje

 

 

Tekmovanje iz znanja zgodovine

Tekmovanje iz znanja zgodovine je potekalo pod naslovom Prazgodovina na Slovenskem.

Bronasta priznanja so dosegli:

  • Ema Jan 9. b
  • Sara Eva Radovanović 9. b
  • Nanja Urh 9. b
  • Jan Burja 8. b
  • Nina Ferjan 8. a
  • Suzi Grilc 9. b
  • Andraž Kirar 8. b
  • Karin Pesrl 8. a
  • Gala Dasović Ravnik 8. b
  • Veronika Kozjek 8. b
  • Lisa Niccollini 8.a
  • Lan Potočnik 8.c

Srebrna priznanja sta dosegla:

  • Nina Ferjan 8.a
  • Andraž Kirar 8. b
Tekmovanje iz znanja geografije
Tekmovanje iz znanja angleškega jezika
Tekmovanje iz znanja španskega jezika
Tekmovanje za Zlato kuhalnico
Tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni

Bralne značke

Finžgarjeva bralna značka
Angleška bralna značka
Nemška bralna značka
Španska bralna značka

Druga področja

Logika

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja iz znanja logike, ki je potekalo 23. septembra 2021 na naši šoli. Tekmovali so učenci od 2. do 9. razreda in bili so zelo uspešni. Bronasto priznanje iz logike prejmejo:

  • Leon Lah, Lara Pogačnik, Jurij Gale, Tristan Hudovernik, Julija Marolt, Tadej Pogačar in Tai Cvetkovi, Francisco Pitno Veiga, Oto Beznik, Amo Samo Gorec Del, Mia Rus, Matevž Slana, Filip Sitar, Dolores Klemenčič, Klara Vidovič in Tibor Svetina iz 2. razreda,
  • Teneja Florjančič, Mojca Sodja, Bart Gmajnar, Vita Bassanese, Eva Pazlar Petek, Leon Burja in Lara Maček iz 3. razreda,
  • Nejc Fekonja, Manca Soklič, Andrej Horvat in Jeno Berce iz 4. razreda,
  • Tibor Mohor, Žiga Gašperin, Nana Gmajnar in Maira Frelih iz 5. razreda,
  • Sara Bucek, Ela Bavdaž, Lucija Jelušič, Zala Soklič in Anja Berc iz 6. razreda,
  • Nejc Stergar Avbelj in Orion Žist iz 7. razreda,
  • Klara Berc in Gaber Demšar iz 8. razreda ter
  • Aljaž Ambrožič in Matija Lebar iz 9. razreda.

Na področno (8. in 9. r) in državno (7. r) tekmovanje iz logike, ki je potekalo v soboto, 16. oktobra 2021, v Šenčurju, so se uvrstili:

  • Nejc Stergar Avbelj iz 7. razreda,
  • Klara Berc in Gaber Demšar iz 8. razreda,
  • ter Matija Lebar in Aljaž Ambrožič iz 9. razreda.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za prikazano znanje in za osvojena bronasta priznanja.

Na državno tekmovanje se uvrstijo le najboljši trije na področnem tekmovanju in to je v kategoriji 9. razreda uspelo Aljažu Ambrožiču.

V soboto, 6. novembra 2021, je v Ljubljani potekalo državno tekmovanje iz logike, na katerega se je uvrstil Aljaž Ambrožič iz 9. c. Pokazal je izjemno znanje povezovanja matematičnih problemov in lingvistike, zato se je uvrstil med najboljše v državi in prejme ZLATO PRIZNANJE IZ LOGIKE.

Iskrene čestitke!

Mentorji: Metka Svetina, Martina Šporar, Primož Mirtič Dolenec in Metka Jemec

Razvedrilna matematika

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja iz znanja RAZVEDRILNE MATEMATIKE, ki je potekalo 1. decembra 2021 na naši šoli. Tekmovali so učenci od 1. do 9. razreda in pokazali veliko znanja pri reševanju matematičnih problemov.

Bronasto priznanje iz razvedrilne matematike prejmejo:

  • Tim Soklič iz 1. razreda,
  • Tristan Hudovernik, Leon Lah, Mia Rus, Filip Sitar, Sven Smolej, Tai Cvetkovič, Samo Gorec Del Amo in Matevž Slana iz 2. razreda,
  • Mojca Sodja, Vita Bassanese in Bart Gmajnar iz 3. razreda,
  • Manca Soklič, Maj Pintar, Tinkara Biškup Ulčar, Erazem Klemenčič in Nejc Fekonja iz 4. razreda,
  • Nana Gmajnar, Tibor Mohor, Žiga Gašperin, Ian Pretnar in Jaša Lakota iz 5. razreda,
  • Zala Soklič, Ela Bavdaž in Lucija Jelušič iz 6. razreda.
  • Gašper Ambrožič, Jakob Pogačar in Nejc Stergar Avbelj iz 7. razreda,
  • Klara Berc iz 8. razreda ter
  • Aljaž Ambrožič in Matija Lebar iz 9. razreda.

Na državno tekmovanje iz razvedrilne matematike, ki bo potekalo v soboto, 5. februarja 2022, v Ljubljani, so se uvrstili štirje učenci in to so:

  • Zala Soklič in Ela Bavdaž iz 6. razreda,
  • Gašper Ambrožič iz 7. razreda in
  • Aljaž Ambrožič iz 9. razreda.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za prikazano znanje in za osvojena bronasta priznanja, udeležencem državnega tekmovanja pa želimo veliko znanja in spretnosti pri reševanju novih matematičnih izzivov.

Mentorji: Martina Šporar, Metka Svetina, Primož Mirtič Dolenec in Metka Jemec

MATEMČEK

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja iz znanja matematične prostorske predstavljivosti Matemček. Tekmovanje je potekalo v petek, 5. 11. 2021. Tekmovalo je 58 učencev od 1. do 9. razreda in vsi so pokazali veliko znanja in zavzetosti pri reševanju prostorskih problemov.

Biserno priznanje  (dosežek nad 66%) so dosegli:

  • Tim Soklič iz 1. b,
  • Tibor Svetina, Sven Smolej in Francisco Pinto Viega iz 2. a
  • Leon Lah, Filip Sitar, Matevž Slana, Tai Cvetkovič, Tristan Hudovernik in Samo Gorec Del Amo iz 2. b,
  • Teneja Florjančič iz 3. a,
  • Tilen Mazaj iz 3. b,
  • Manca Soklič iz 4. b,
  • Gašper Ambrožič, Jakob Pogačar in Nik Pristavec iz 7. a,
  • Nejc Stergar Avbelj in Jakob Plemelj iz 7. c,
  • Klara Berc iz 8. a,
  • Matija Lebar iz 9. b in
  • Aljaž Ambrožič iz 9. c,

Na državno tekmovanje, ki bo potekalo 19. novembra 2021, se je uvrstilo 12 učencev.

To so: Tim Soklič, Leon Lah, Filip Sitar, Teneja Florjančič, Tilen Mazaj, Manca Soklič, Žiga Gašperin, Ela Bavdaž, Gašper Ambrožič, Nejc Stergar Avbelj, Klara Berc in Aljaž Ambrožič

Iskrene čestitke vsem učencem za trud in uspeh na tekmovanju. Udeležencem državnega tekmovanja pa želimo čim več spretnosti in iznajdljivosti pri reševanju matematično prostorskih problemov.

Mentorji: Martina Šporar, Metka Svetina, Metka Jemec in Primož Mirtič Dolenec

 

Logična pošast
Bober
Programiranje
Konstruktorstvo in obdelave gradiv
Kaj veš o prometu?
Vesela šola

Na Bledu je 10.3.2021 potekalo šolsko tekmovanje iz VESELE ŠOLE.

Učenci, ki so se pripravljali:

  • Meta Pintar, 4.r (odsotna)
  • Zala Soklič, 5.r – BRONASTO PRIZNANJE
  • Nina Hribar, 5.r
  • Nika Mandič, 7.r (odsotna)
  • Urša Poljanec, 9.r – BRONASTO PRIZNANJE, uvrstitev na državno tekmovanje.
  • Ajda Poljanec, 9.r
  • Tinkara Mojca Žlindra, 9.r

Učenki Zala Soklič, 5.r in Urša Poljanec, 9.r sta prejeli Bronasto priznanje. 

 Z visokim številom točk se je na državno tekmovanje uvrstila Urša Poljanec, ki je prejela za svoje znanje SREBRNO PRIZNANJE.

Čestitke vsem učenkam za izkazano znanje in sodelovanje na tekmovanju, predvsem pa pohvala učenke Urši Poljanec za osvojeno srebrno priznanje na državnem tekmovanju.

 Mentorici Martina Šporar in Medina Radončič Alagić

Mladina in gore
Kresnička

NARAVOSLOVNO TEKMOVANJE KRESNIČKA 2020/21

V sredo, 21.4.2021, smo na šoli izvedli šolsko tekmovanje v naravoslovju z imenom Kresnička. Zaradi »koronskih« razmer so se letos učenci na tekmovanje pripravljali doma.

Sodelovali so učenci 2., 3., 4. in 5. razredov, na matični šoli in podružnici Ribno je skupno tekmovalo 50 učencev.

Dosežki učencev:

19 tekmovalcev je prejelo bronasto priznanje. To pa so:

2. razred, mentorica Metka Svetina

  • Mina Pintar, 2.a
  • Teneja Florjančič, 2.a
  • Ella Pavc Koprivec, 2.a
  • Mia Volk, 2.c
  • Anže Hribar, 2.a

3. razred, mentorici Metka Svetina in Nuša Poljanec

  • Erik Jemc, 3.e
  • Manca Soklič, 3.c
  • Dominik Varl, 3.e
  • Tinkara Biškup Ulčar, 3.c
  • Ajda Marolt, 3.a
  • Valentina Škerjanec, 3.e
  • Lara Cepič, 3.a
  • Tian Tristan Horaeau Mandelc, 3.a
  • Ven Modrijan, 3.e
  • Matic Murn, 3.e

4. razred, mentorica Meta Sebanc

  • Žiga Gašperin, 4.a
  • Jakob Jerman, 4.b

5. razred, mentorica Meta Sebanc

  • Zala Soklič, 5.a
  • Lucija Jelušič, 5.b

 

Vsem prejemnikom priznanj iskreno čestitamo in si želimo, da bi z delavnicami Kresnička v naslednjem šolskem letu lahko sodelovali v šoli.

Mentorice: Metka Svetina, Nuša Poljanec, Meta Sebanc

Turizmu pomaga lastna glava
Pevska revija
Prvaki znanja
ŠKL
Atletika
Odbojka
Nogomet
Smučanje
Košarka
Druge panoge
(Skupno 1.455 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost