V petek, 29. 3. 2024, je na OŠ Franceta Prešerna v Kranju potekalo 30. tekmovanje v konstruktorstvu in tehnologiji obdelav. Tekmovali so učenci iz cele Gorenjske. V kategoriji Izdelek iz papirja sta tekmovala Ajda  Noelia Mutter in Matic Murn iz 6. razreda, v kategoriji Izdelek iz lesa Žiga Pristavec in Jakob Pogačar iz 9. razreda, izdelek iz umetne snovi sta naredili Ela Zrimec in Tjaša Pogačnik iz 8. razreda, iz kovine pa Lev Oskar Mohar in Nik Pristavec iz 9. razreda. Prav vsi so pokazali veliko tehničnega znanja, spretnosti in natančnosti. Še posebej pa sta se izkazala Lev Oskar Mohar  in Nik Pristavec, ki sta v svoji kategoriji dosegla 2. mesto in pa Ajda Noelia Mutter, ki se je z drugim mestom uvrstila tudi na državno tekmovanje, ki bo potekalo 25. maja v Ljubljani.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke.