Skoči na glavno vsebino

Naša šola, z obema podružničnima šolama, se je tudi v šolskem letu 2020/21 vključila v projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah. Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Kohezijskega sklada. Cilj projekta je spreminjanje potovalnih navad osnovnošolcev v smeri trajnostne mobilnosti, zmanjšanje motoriziranega prometa v okolici šole, zmanjšanje okoljskih obremenitev, spodbujanje gibanja otrok ter krepitev zdravja.

Akcijo Gremo peš s kokoško Rozi bomo izvajali v tednu od 21. do 25. 2020, del torej tudi v tednu mobilnosti, ki sicer letos poteka od 16. do 22. 9. 2020.

Prav vse učence vabimo, da v tem tednu (od 21. do 25. 9. 2020) prihajajo v šolo na okolju prijazen način (predvsem peš ali s kolesom, skirojem, tudi avtobusom…). Trajnostne prihode bomo beležili, učenci, ki bodo v akciji sodelovali prvič, pa bodo izpolnjevali tudi dnevnike o prihodih v šolo.

Pri vsem skupaj bodo pomagali tudi učitelji, ki bodo zjutraj učence (predvsem mlajše) čakali na dogovorjenih točkah ter jih pospremili v šolo.

Učitelji bodo otroke čakali ob:

 • 7.30 v Dindolu (križišče pri kapelici),
 • 7.30 na Gmajni (pri avtobusni postaji),
 • 7.30 na Rečici pred gostiščem Mangart,
 • 7.30 pri Alpskih blokih (na križišču s Koritensko ulico),
 • 7.45 na Dobah (pred TNP).

Na podružnici Bohinjska Bela:

 • 7.40 na Podklancu,
 • 8.00 v Zgornji vasi,
 • 8.05 v vaškem jedru na Bohinjski Beli.

Na podružnici Ribno:

 • 7.30 Koritno,
 • 7.30 Bodešče,
 • 7.30 Selo,
 • 7.30 Ribno.

Z namenom, da bi čim več otrok prišlo varno in okolju prijazno v šolo, vas starše vljudno prosimo, da akcijo podprete in pomagate otroku aktivno sodelovati v njej. Želimo si, da se vaši otroci na poti v šolo družijo, pogovarjajo in postanejo bolj samostojni.

 

(Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost