Skoči na glavno vsebino

Dragi učenci, učenke, starši in stari starši!

Tudi v letošnjem šolskem letu sodelujemo v projektu Simbioza skupnost. Tokrat vas vabimo, da sodelujete pri pripravi SIMBIOZA ZAKLADNICE OBIČAJEV, ŠEG in NAVAD. Osnovna ideja, ki stoji za ZAKLADNICO, ki jo želimo soustvariti skupaj z vami je misel, da moramo poskrbeti, da naslednjim generacijam zapustimo zaklad vsega lepega in dobrega kar premore naša SKUPNOST.

Pri tem smo vam v pomoč pripravili nekaj vprašanj:

·         Kako so nekoč obeleževali praznike?

·         Kako so se veselili ali žalostili?

·         Kaj so kuhali vsak dan in kaj nekajkrat na leto?

·         Kako so se igrali in preživljali prosti čas, kako je bilo v šoli?

·         Kakšne so bile njihove želje, kaj so želeli doseči in postati, jim je česa primanjkovalo?

·         Kaj bi starejši sporočili mlajšim od sebe, kakšen nasvet bi jim dali?

Pisne ali likovne, morda celo fotografske zapise bogate tradicije in navad pošljite na e-naslov: petra.dermota@os-bled.si. Vaše prispevke bomo zbirali do 20. decembra 2021, nato pa jih posredovali na organizacijo Simbioza.

Že vnaprej hvala za vaše sodelovanje.

 

(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost