Skoči na glavno vsebino

Znani so uradni rezultati šolskega tekmovanja iz znanja matematične prostorske predstavljivosti Matemček. Tekmovanje je potekalo v petek, 5. 11. 2021. Tekmovalo je 58 učencev od 1. do 9. razreda in vsi so pokazali veliko znanja in zavzetosti pri reševanju prostorskih problemov.

Biserno priznanje  (dosežek nad 66%) so dosegli:

 • Tim Soklič iz 1. b,
 • Tibor Svetina, Sven Smolej in Francisco Pinto Viega iz 2. a
 • Leon Lah, Filip Sitar, Matevž Slana, Tai Cvetkovič, Tristan Hudovernik in Samo Gorec Del Amo iz 2. b,
 • Teneja Florjančič iz 3. a,
 • Tilen Mazaj iz 3. b,
 • Manca Soklič iz 4. b,
 • Gašper Ambrožič, Jakob Pogačar in Nik Pristavec iz 7. a,
 • Nejc Stergar Avbelj in Jakob Plemelj iz 7. c,
 • Klara Berc iz 8. a,
 • Matija Lebar iz 9. b in
 • Aljaž Ambrožič iz 9. c,

Na državno tekmovanje se je uvrstilo 12 učencev.  To so: Tim Soklič, Leon Lah, Filip Sitar, Teneja Florjančič, Tilen Mazaj, Manca Soklič, Žiga Gašperin, Ela Bavdaž, Gašper Ambrožič, Nejc Stergar Avbelj, Klara Berc in Aljaž Ambrožič

Iskrene čestitke vsem učencem za trud in uspeh na tekmovanju. Udeležencem državnega tekmovanja pa želimo čim več spretnosti in iznajdljivosti pri reševanju matematično prostorskih problemov.

Zaradi vse slabših razmer (Covid) in vse številčnejše odsotnosti tekmovalcev na tekmovanju zaradi karantene je državna komisija sklenila, da se državna raven tekmovanja prestavi na čas, ko se razmere umirijo.

Mentorji logike

 

 

(Skupno 216 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost