Skoči na glavno vsebino

Znani so uradni rezultati regijskega tekmovanja iz matematike, ki je potekalo v sredo, 5. aprila, na naši šoli. Na to stopnjo tekmovanja se je uspelo uvrstiti 22 naših učencev in pokazali so veliko matematičnega znanja in spretnosti.

Bronasto priznanje na regijskem tekmovanju prejme kar 14 učencev. To so:

  • Ajda Kralj, Jakob Kelbl in Zala Verlič iz 6. razreda,
  • Lovro Primožič, Ela Bavdaž, Lani Smolej, Lev Vukelj in Medeja Ulčar iz 7. razreda,
  • Gašper Ambrožič, Jakob Pogačar, Nadja Odar in Nejc Mišov iz 8. razreda,
  • Klara Berc in Jernej Šubelj iz 9. razreda. 

Najboljši učenci na regijskem tekmovanju se uvrstilo na državno tekmovanje in to je uspelo kar petim našim učencem. Udeleženci državnega tekmovanja iz matematike so: Ajda Kralj, Jakob Kelbl, Lovro Primožič, Ela Bavdaž in Klara Berc.  Državno tekmovanje bo potekalo v soboto, 22. aprila 2023, v OŠ Antona Tomaža Linharta v Radovljici. 

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za uspeh na regijskem tekmovanju, udeležencem državnega tekmovanja pa želimo veliko uspeha in veselja pri reševanju zahtevnih matematičnih problemov.

Zahvaljujemo se tudi vsem, ki so pomagali pri izvedbi regijskega tekmovanja.

Mentorice matematike

(Skupno 168 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost