Skoči na glavno vsebino

»SUPER JE BLO, LAHKO BI ŠE KDAJ PONOVIL«

To so bile izjave udeležencev športne prireditve NAJBOLJŠA DROGA JE ŽOGA, s katero smo zaključili TEDEN OTROKA, ki je potekal med 3. in 9. oktobrom. V tem tednu je otroški parlament organiziral številne dejavnosti, predvsem v smislu druženja s prijatelji in vrstniki, po čemer mladi najbolj hrepenijo. Osredotočili smo se na pomen povezanosti, druženja, prijateljstev, pogovarjanja v živo, skupnih dogodivščin, sproščenosti in zabave. Eden najpomembnejših dejavnikov zdravja je telesna zmogljivost in pridobivanju le te smo posvetili veliko pozornosti z različnimi športnimi aktivnostmi. Učenci so v igrah med dvema ognjema premagali učiteljsko ekipo, v odbojkarskem dvoboju pa so se bolje odrezali učitelji. Starejši so poučevali mlajše in z njimi ustvarjali na asfaltu. Pomerili so se tudi v igranju minigolfa, kar nam je brezplačno omogočil g. Učakar. Seveda pa ni šlo brez palačink, ki so jih parlamentarci pridno pekli do poznega popoldneva. Zavedamo se tudi, da imajo v proizvodnji in potrošnji tekstilni izdelki velik negativen vpliv na okolje. Večino tekstila je mogoče ponovno uporabiti. V šolskem preddverju smo z akcijo PODARIM–ZAMENJAM omogočili, da je veliko oblačil, obutve, dežnikov … našlo novega lastnika. V tednu otroka smo imeli tudi praznik demokracije. Izvedli smo volitve za predsednika šolskega parlamenta. Izmed treh kandidatov je bila izvoljena Ina Lakota. Vsi dogodki so minili v veselem in sproščenem razpoloženju in v celoti osmislili naslov tedna otroka »Skp se mava dober«.

Mentorica otroškega parlamenta
Meta Pazlar


 

(Skupno 130 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost