Skoči na glavno vsebino

V petek, 8. aprila, smo se na povabilo doc. dr. Boštjana Kuzmana udeležili vikend delavnic na temo razvedrilne matematike v Plemljevi vili na Bledu. Študentje matematike so našim učencem pripravili zanimive naloge in uganke, za uvod pa so reševali kviz o Josipu Plemlju. Sledile so razne naloge po učilnicah in nato še skriti zaklad, ki se je končal v spominski sobi prof. dr. Josipa Plemlja. Učencem je bilo zelo všeč skupinsko reševanje nalog in ugank, saj so morali razmišljati izven okvirjev in vse naloge so uspešno opravili.

Na koncu je sledilo še krajše predavanje o našem izjemnem matematiku prof. dr. Josipu Plemlju, ogledali smo si njegove rokopise in dobili v dar knjigo z njegovim življenjepisom.

Verjamem, da nam bo to srečanje vsem ostalo v lepem spominu in se študentom ter profesorju dr. Boštjanu Kuzmanu iskreno zahvaljujemo za povabilo in se že veselimo srečanja v prihodnjem letu, ki bo jubilejeno, saj bomo praznovali 150 let rojstva našega velikega matematika.

Mentorica: Metka Jemec

(Skupno 152 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost